Viaggio in Islanda

Ma 2021. január 21., csütörtök, Ágnes napja van. Holnap Vince és Artúr napja lesz.

Pénz7

Érdeklődve vártuk Vali néni matek óráját, amikor megtudtuk, hogy a bankolással és a pénzügyekkel fogunk foglalkozni. Örülünk, hogy iskolánk is részt vett a Pénz7 nevű témahéten, mert sok hasznos információra tehettünk szert a témával kapcsolatban.
Először kezünkbe vehettünk egy közel 4 millió forint értékű bevont bankjegyekből préselt brikettet. Aztán párokba rendeződve oldottunk meg a pénz használatával kapcsolatos feladatokat. Majd két „családot” alakítottunk: Óvárit és Újvárit. Az alapján kellett szétválogatni kifejezéseket, hogy melyik hagyományos és melyik az újabb keletű pénzkezelési mód. Együtt gyűjtöttünk érveket és ellenérveket a készpénzes és a bankkártyás fizetés mellett és ellen, hiszen ez már mindennapjaink részévé vált.

Szerintem érdekes és tanulságos óra volt, ahol hasznos és gyakorlati tudással bővíthettük pénzügyi ismereteinket.

Gyurman Nikolett 

 

2020-2021 tanév

van még az őszi szünetig!
 


  
 

Időjárás