Viaggio in Islanda

Ma 2021. január 21., csütörtök, Ágnes napja van. Holnap Vince és Artúr napja lesz.

Zene és mágia

 2017.03.27-én a Pápay Ágoston Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Kollégiumba sétáltunk. Sütött a nap, a tavasz legyezgette arcunkat. Egy zenei  koncertre kaptunk meghívást  Juhász Balázs tanár úrtól.

Jó, hogy időben érkeztünk, mert a kirakott hangszerek nagy része ismeretlen volt, még lehetett kérdezni, hangosan rácsodálkozni a látottakra. Kíváncsian vártuk, milyen hangon fognak megszólalni.

A koncert elkezdődött, s mi egy csodálatos időutazáson vettünk részt.

Zene és mágia, hogyan is kapcsolódik? A zenei számok között a művész átváltozott varázslóvá, s mi pisszenés nélkül néztük, hogyan kerülnek elő a golyóbisok, nőnek meg, és  táncolnak a kendőn. 

A marimba titokzatosan zengő hangjai egy távoli mesevilágba repítettek bennünket.  Aztán jött a dobok vad ritmusa, szinte láttuk a körülötte ugráló ősembereket, a tűz fellobbanásakor nagy levegőt vettünk, éreztük , hogy a testünk átveszi a ritmust. Végül egy kínai sárkány”tánca” zárta a műsort, amelyet ép és sérült gyermekek ugyanolyan ámulattal hallgattak végig.

Az előadás mindenkinek nagyon tetszett, s az idő múlását sem érzékeltük, pedig a suliban 45 perc lassan múlik…

 

A koncert utáni beszélgetést összefoglalta, formázta Héhn Csilla osztályfőnök  1.b

 

2020-2021 tanév

van még az őszi szünetig!
 


  
 

Időjárás