Viaggio in Islanda

Ma 2020. október 28., szerda, Simon és Szimonetta napja van. Holnap Nárcisz napja lesz.

A Bringológia tudománya

November 16-án az iskolai múzeumi napunkon az Iparművészeti Múzeum bringológiai kiállításán jártunk, ahol sok-sok érdekes dologgal találkoztunk. Megfigyelhettük a biciklik fejődésének történetét, és rengeteg érdekes biciklialkatrészekből készült tárgyat is láthattunk. (pl. bicikliláncból csillárt varázsoltak az ügyes kezek, az íróasztalhoz pedig biciklikerekeket szereltek. ) Megnézhettünk speciális kerékpárokat: például olyat, ami mozgáskorlátozottak vagy kisgyerekesek számára készült. Meglepő volt számunkra, hogy szeméthordó és összehajtható kerékpárokat is megtekinthettünk, de újdonságot jelentett az is, hogy létezik olyan kesztyű, amely világít és olyan sisak, amely érzékeli az esést, és felfúvódik. Az előadás végén egy játékos foglalkozáson vehettünk részt, ahol saját biciklit is tervezhettünk. Izgalmas napunk volt, amit mozizással zártunk.

 

(Nagy Orsolya, Herlinger Kata 7. b)

 

2020-2021 tanév

van még az őszi szünetig!
 


  
 

Időjárás